Alçıpan Duvar

İç duvar malzemelerinin en yaygın iki şekli alçı ve alçıpendir. Teknoloji ilerledikçe, alçıpan daha dayanıklı ve kolayca elde edilebilir hale geldi. Alçıpan duvar genellikle üç katlı bir işlemle oluşturulur. Başlamak için çıta çerçeveye sabitlenmelidir. Çıta yerine oturtulduktan sonra sıva bileşiği karıştırılmalıdır. Bileşik genellikle kuru gelir ve su ile karıştırılmalıdır.

Bu adım kulağa oldukça kolay gelse de, doğru tutarlılığı elde etmek için belirli bir beceri ve deneyim gereklidir. Daha sonra sıva nihayet duvara uygulanabilir. İlk kat sıva sürülür, çizilir ve kurumaya bırakılır. Bunu ikinci kat veya kahverengi kaplama izler ve ardından duvar son bir katmanla bitirilir.

Alçıpan Duvar

Alçıpan Duvar Yapımı

Alçıpan, konut ve ticari hafif çerçeveli yapılarda kullanılan bir iç duvar ve tavan kaplamasıdır. Alçıpan Duvar tipik olarak konut uygulamalarında bir duvar kaplama seçeneği olarak kullanılır. Yatak odaları, yaşam alanları ve giriş yolları gibi neme maruz kalmanın sorun olmadığı ev alanları için en uygun olanıdır. Alçıpan, iç duvarlar ve tavanlar için kullanılan popüler bir yapı malzemesidir.

İki kat ahşap arasına preslenmiş alçıdan yapılmıştır. Bu, geleneksel sıva ve çıtaya alternatif olan bir alçıpan malzemesidir. Alçıpan Duvar hızlı ve nispeten basit kurulumu sayesinde popüler bir seçimdir. Alçıpenin montajı, sıva ile karşılaştırıldığında oldukça hızlı bir işlemdir. Alçıpan Duvar kurulum süreci daha az zaman ve işçilik gerektirir. Bu da daha az maliyet anlamına gelir.

Alçıpan Bölme Duvar

Birçok çağdaş evde ve dairede alçıpenden yapılmış alçıpan duvar bölme bulabiliriz. Böyle bir çözüm, gerçekleştirmede nispeten ucuz, basit ve kullanışlıdır, çünkü tadilat sırasında dairenin planını değiştirmek istersek, bu tür duvarlar için geleneksel tuğla duvarın inşasından çok daha kısa sürer. Alçıpan duvar ahşap veya preslenmiş çelik çerçeveye sahip olabilir.

Bu genellikle dikey olarak 300 ve 600 mm arasındaki düzenli aralıklarla, her biri arasında kısa yataylar veya boşluklar olacak şekilde çalışır. Alçıpan duvarlar, üzerlerine vurulduğunda hemen hemen her zaman boş ses çıkarır ve içlerinde biraz esneme veya hareket vardır. Genellikle yangına karşı koruma veya belirli bir alanı ses yalıtımı için kullanılırlar.

Alçıpan Duvar Bölme

Alçıpan Duvar Kaplama

Alçıpan duvar temini ve yapımı için firmamız sizlere gerekli desteği sağlamaktadır. Düşük maliyeti ve kullanım kolaylığı ile kaliteli ürün yelpazemiz ile sektörde farkımızı ortaya koymaktayız. Alçıpenin esnekliği, yeni bir evde duvarlar ve tavanlar oluşturmak veya mevcut alanları yepyeni odalara bölmek için idealdir. Alçıpan Duvar farklı kullanımlara sahip çok yönlü ve dayanıklı malzemelerdir.

Bu nedenle günümüzde pratik çözümler için sıklıkla kullanılır. Firmamız istediğiniz tüm alanlarda bu tarz uygulamalarla siz değerli müşterilerine uygun fiyatlar ile yardımcı olmaktadır. Ürün yelpazemi ve ürün fiyatları hakkında gerekli tüm detayları firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Kartonpiyer | Asma Tavan | Alçı Kemer | Alçıpan Duvar Bölme | Alçı Dekorasyon | Mantolama | Kartonpiyer Modelleri