İç ve Dış Cephe Mantolama

İç ve Dış Cephe Mantolama

Mekanların iç ısısının daha kolay bir şekilde kontrol edilmesi için gerekli olan sistemlerin başında mantolama gelmektedir. Hem iç hem de dış cephelerin mantolama işlemlerinin gerçekleştirilmesi ısının istenilen seviyelerde daha kolay tutulmasını sağladığı için ekonomik olarak ısı masraflarını düşürebileceği gibi rutubet, nemlenme gibi ihtimalleri de engellediği için daha sağlıklı bir ortamda yaşam sürdürülmesine olanak sağlayacaktır.

İçerisinde yaşadığımız yapıların belirli bir ömürleri bulunmaktadır. Ancak bazı dış etkenler bu ömrü ciddi seviyelerde azaltabilmektedir. Bu etkenlerin başında ise ısı değişimleri gelmektedir. Sıcağın veya soğuğun direk yapıya temas etmesi çatlakların oluşmasına neden olabilir. Ancak mantolama sistemleri bu konuda yapının korunmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yağmur, kar gibi yağışlardan yapının etkilenmesini engeller. Çok ciddi bir şekilde ısı yalıtımı avantajı sağlar. Bu sayede özellikle kış aylarında enerji tasarrufuna ciddi ölçülerde destekte bulunur.

İç mantolama ve dış mantolama uygulamaları tercih edilerek birçok fayda sağlanabilmektedir. İstediğinize bağlı olarak hem iç hem de dış cephelere mantolama yapılabileceği gibi sadece tek bir cepheye de mantolama yapılabilmektedir.

Sefa Dekorasyon olarak sizlere sunduğumuz mantolama hizmetlerimizde en iyi malzemeleri kullanarak uzun yıllar boyu ısı yalıtımı sağlayacak mantolama sistemlerinden yararlanmanız sağlanmaktadır. Profesyonel işçiliğimiz ile cephe mantolama konusunda yapının zarar görmeden mantolama sistemine uyum içerisine girmesi ile işlemlerimizi tamamlamaktayız. Böylelikle ısı yalıtımı konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Kartonpiyer | Asma Tavan | Alçı Kemer | Alçıpan Duvar Bölme | Alçı Dekorasyon | Mantolama | Kartonpiyer Modelleri