Tavan Kartonpiyer

Tavan kartonpiyer dekoratif amaçlı kullanılan bir yapı malzemesidir.  Daha önceleri büyük yapılarda dekorasyonu daha zengin göstermek amaçlı kullanılsa da günümüzde artık konutlarda ya da iş yerlerinde de dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. İplik, lif, alçı ve su karışımı olan bu dekorasyon malzemesi aslında alçıpandan çok da farklı değildir.

Tavan Kartonpiyer

Çeşitli kabartmalar motifler kullanılarak tavanlarda, kirişlerde ya da duvarlarda dekoratif amaçlı kullanım sağlanmaktadır. Maliyetinin ucuz olması nedeniyle de mimarları ve iç mimarları bu malzemenin kullanımına teşvik eder. Evinizde farklı bir iç dekorasyon planlıyorsanız ve yeterli bütçeniz yok ise bunun için kartonpiyerleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle eviniz ya da iş yeriniz farklı bir görünüme kavuşacaktır.

Propiyer Kartonpiyer

Propiyer Kartonpiyer adı farklı gelse de yine de fazla aşina olduğumuz bir dekorasyon ürünüdür. Ayrıca bu tip malzemeler evlerde ya da ofislerde lamba göbeklerine monte edilerek gösterişli bir görünüm verir. Bu tip malzemeler özellikle modern mimari de sıklıkla kullanılmaktadır.

Bunun nedeni ise hem dayanıklı olması hem gösterişli çeşitlerinin bulunması hem de uygun maliyetidir. Yapılan tüm dekorasyon işlemlerinde Tavan Kartonpiyer ürünlerine rastlamanız mümkün olacaktır. Kartonpiyer kullanımının dekorasyon için pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar ise;

  • Dekorasyon için pürüzsüz bir yüzey sağlar.
  • Hafiftir ve kurulumu kolaydır.
  • Eğimli duvarlar gibi özellikler oluşturmak için kullanılabilir.
  • Buhar, nem ve suya dayanıklıdır.
  • Tavan için ıslak zeminlerde uygundur.

Tavan Kartonpiyer İstanbul

Tavan Kartonpiyer Modelleri

Tavan Kartonpiyer modelleri arasında pek çok çeşit bulunmaktadır. Bunun için özel tasarımlarda geliştirilebilir. Ancak genel itibariyle desenler ya da motifler olarak çeşitlilik gösterirken evinizde pek yerinde kullanmanız mümkündür. Gösterişli bir yapı istiyorsanız kartonpiyer oldukça mantıklı tercih olacaktır. Bunun nedeni ise maliyetinin diğer yapı malzemelerine oranla daha düşük olmasıdır.

Yeni yapılarda iç dekorasyonda bu nedenle de kartonpiyerlere sıklıkla başvurulur. Evinizde lamba göbeklerinde yerleşik olan modeller aslında bir kartonpiyer malzemesidir. Görüldüğü gibi mimari de sıklıkla tercih edilir. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılmış olması da ayrıca bir avantajı beraberinde getirir.

Kartonpiyer Tavan Fiyat ve Modelleri

Tavan Kartonpiyer fiyat olarak çok yüksek meblağlara denk gelmez. Sadece yapılacak olan yeri ve ölçüsü bu konuda belirleyici olabilir. Bu tip malzemelerin uygulanmasında daha az zaman ve işçilik gerektirir. Hafiftir, yani kullanımı daha kolay ve daha güvenlidir.

Eğer bütçeniz konusunda tereddütleriniz varsa dekorasyon için doğru bir tercihtir. Son derece ekonomiktir ve inşaatlarda ya da evlerde kalite standartları sağlar. Eğer sizde dekorasyon için harekete geçmişseniz firmamız büyük bir zevk ile siz değerli müşterilerine yardımcı olacaktır. Kaliteli ve dekoratif ürünlerimiz ile her zaman farkımızı ortaya koymaktayız. Ayrıca kalitenin yanı sıra uygun maliyet seçeneğimiz ile de tamamen tüketici dostu bir tavrı benimsemekteyiz. Bunun firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

Kartonpiyer | Asma Tavan | Alçı Kemer | Alçıpan Duvar Bölme | Alçı Dekorasyon | Mantolama | Kartonpiyer Modelleri