Kartonpiyer Çıta

Kartonpiyer Çıta önceleri evlerin yapımında bir inşaat malzemesi olarak kullanılırdı. Ancak inşaat sektöründe yaşanan gelişmeler mimari projeleri de doğal olarak etkiledi. Bu nedenle artık çıtalar bir dekorasyon ya da restorasyon malzemesi olarak uygulanmaya başlandı. İç dekorasyonda ya da küçük dış dekorasyonda sıklıkla alçı çıta ya da kartonpiyer çıtalar kullanılmaya başlandı.

Kartonpiyer Çıta

Tavanlarda, duvarlar da kapı girişlerinde kullanılmaya başlandı. Alçı malzemeden üretilen kartonpiyer çıtalar genellikle hollerde bulunan duvarlarda kullanılarak eve oldukça şık bir görünüm kazandırır. Uygun maliyetli olması ise en büyük avantajlarından biridir. Böylelikle fazla maliyete katlanmadan rahatlıkla mimari projelerinizde kullanmanız mümkün olmaktadır. İster yeni projelerde isterse de iç dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilir.

Tavan Duvar Çıtalama

Eskiden inşaatlar yapılırken dekorasyon çok ön plana çıkmazdı. Geleneksel inşaat yöntemlerinde tavan ya da duvar süslemeleri geri planda tutuluyordu. Çok eski yıllarda binalardaki evlerdeki süslemeler oldukça ilgi çekerken ilerleyen yıllarda bunlara pek önem verilmedi. Basit çok katlı yapılar oluşturulmaya başlandı.

Ancak ilerleyen zamanlarda yine dekorasyon önem taşımaya başladı. Özellikle modern mimaride iç dekorasyon ve dış dekorasyonda büyük gelişmeler yaşandı ve bunun için alternatif malzemeler kullanılmaya başladı. Alçıpan çeşitli alanlarda geliştirilerek bir dekorasyon malzemesi haline geldi. Bir çeşit alçıpan türevi olan kartonpiyer çıta ya da tavan malzemesi olarak kullanılmaya başlandı. Suya ve neme dayanıklı olması sebebiyle de oldukça tercih edilir bir hal aldı.

Kartonpiyer Çıta

Kartonpiyer Modelleri Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Kartonpiyer genellikle tavanlarda kullanılır. Ancak dekorasyon olarak da kartonpiyer çıta olarak kullanılmaktadır. Kartonpiyer esasında alçıdan yapılan bir malzemedir. Desenli ve modelli olarak çeşitli ürünleri bulunmaktadır. Evinize oldukça hoş bir görünüm katan kartonpiyer çıta genellikle tavanlarda kullanılsa da duvarlarda da dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Evinizde değişikli yapmak isteyip bunun için fazla bütçeniz yok ise kartonpiyer çıtalar sizin için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Yapılan bu değişiklik evinize hoş ve şık bir görünüm verirken aynı zamanda bütçenizi de fazla zorlamayacaktır. Böylelikle aradığınız değişikliği de fazlasıyla bulmuş olacaksınız.

Kartonpiyer Çıta Fiyatları

Kartonpiyer bir çeşit alçı malzemesidir. Bu nedenle fiyatları oldukça uygundur. Modern mimari de görsel açıdan sıklıkla değerlendirilen kartonpiyerler aslında bir çeşit yapı malzemesidir. Kartonpiyer uygulamaları yapılırken malzemelerin oldukça kaliteli olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise zamanla oluşabilecek çatlamaların önüne geçmektir.

Yapılan tüm uygulamalarda malzemenin kaliteli olması büyük önem taşır. Firmamız tüm yapı ve dekorasyon malzemelerinin doğru adresidir. Bunun en büyük nedeni ise geniş ürün yelpazemizin yanı sıra uygun kaliteli ürünlere sahip olmamızdır.

Bulundurduğumuz ürün çeşitliliğinin yanı sıra sunduğu uygun fiyatlar ile her zaman siz değerli müşterilerinin yanında olmaktadır. İster bir inşaat projesi olsun isterse de iç dekorasyon değişikliği olsun kaliteli ürünler ile karşınıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

Kartonpiyer | Asma Tavan | Alçı Kemer | Alçıpan Duvar Bölme | Alçı Dekorasyon | Mantolama | Kartonpiyer Modelleri