Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan sistemi, maliyet etkinliği, kurulumu kolay ve estetik açıdan hoş görünümü nedeniyle tipik olarak konut binalarında kullanılır. Alçı levha genellikle tavan sisteminin şeklini oluşturan ahşap veya çelik çerçevelere vidalanır. Alçıpan tavanın en önemli avantajlarından biri, tavanın üstündeki kabloları ve hizmetleri gizlerken, tavan arasında yalıtım malzemelerinin yerleştirilmesi için yeterli alan sağlamasıdır.

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan, tavan ve iç duvarların yapımında kullanılan popüler bir yapı ürünüdür. Mevcut bir tavanın üzerine alçı levhayı sabitlemek mümkündür, ancak kirişlerin ilk olarak nerede olduğunu belirlemeniz gerekir. Alçıpan tavanlarda derz çatlaması, neredeyse her zaman ahşap kurudukça kirişlerin eğrilmesinden kaynaklanır. Levhaların vidayla sabitlenmesi genellikle sorunun oluşmasını engelleyecektir.

Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

Bir tavanı alçı levha ile kaplamak, çıta ve alçı tekniklerini kullanmaktan çok daha hızlıdır ve daha az beceri gerektirir. Alçı levha basitçe kesilerek tavan kirişlerinin alt tarafına doğru kaldırılır ve yerine çakılır. Alçıpan Asma Tavan yangına dayanıklıdır, çok iyi termal ve akustik yalıtım özelliklerine sahiptir. Alçıpan kalın kâğıt katmanları arasına sıkıştırılmış alçı sıvadan oluşan oldukça çok yönlü bir üründür. Genellikle duvar ve tavanlarda kullanılır.

Alçı levha üzerine sıva yapılabilir veya boyanabilir. Asma tavanlar için ızgaralarda kullanılan kirişler iyi bilinmektedir. Tavanlar, ya ızgara açıklıklarına yerleştirilmiş panelleri olan ve kesişen kirişlerle desteklenen bir panel tipinde ya da alçıpan levhaların kendinden kılavuzlu vidalarla vidalanmış olduğu bir alçıpan tipidir.

Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlarda, birbirine bağlı metal kirişlerden oluşan bir ızgara, tellerle yapısal bir tavandan asılır. Izgaranın kirişleri duvardan duvara uzanır ve duvar uçlarında kirişler bir duvar pervazına yaslanır. Alçıpan Asma Tavan ise bunlara vidalanarak çeşitli modellerle evinize farklı bir hava katar. Daha önceleri yapılan asma tavanlarda alçıpan çatlayarak hoş olmayan bir görüntü verirdi.

Ancak teknolojik gelişmeler ve uygulanabilirlik yöntemlerinin gelişmesi ile bu sorunlar genel olarak ortadan kalkmış oldu. Uygun maliyetli olması sebebiyle de pek çok inşaat projelerinde mimarlar tarafından ya da iç mekân dekorasyonlarında iç mimarların ilk tercihi olmaya başladı.

Asma Tavan Alçı

Alçıpan Asma Tavan Uygulamaları

Alçıpan Asma Tavan Uygulamaları kusursuz olduğu zaman bulunduğunuz iç mekâna tamamen farklı bir hava katar. Bu nedenle malzeme seçimi ve uygulanması çok büyük önem arz eder. Firmamız aradığınız tüm modeller için geniş bir ürün yelpazesi ortaya koymaktadır. Kalite ve uygun maliyeti birleştiren firmamız siz değerli müşterilerine yardımcı olma devam ediyor.

Alçıpan Asma Tavanlar firmamızın dağıtımını yaptığı çeşitli tavan ürünleri arasında yer almaktadır. Geniş ürün yelpazemiz ile sizlere farklı seçenekler sunmaktayız. İster kendiniz için ister inşaat projeleriniz için olsun ürünlerimiz hakkında bilgi alarak kaliteyi ve uygun maliyeti aynı anda yaşayabilirsiniz. Bunun için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

Kartonpiyer | Asma Tavan | Alçı Kemer | Alçıpan Duvar Bölme | Alçı Dekorasyon | Mantolama | Kartonpiyer Modelleri